Tiger Lillies - Ma este a hajón

Anglia legőrültebb zenekara, a Brecht-i színházat karneváli vidámsággal ötvöző, Fellini világát életben megjelenítő zseniális trió fellépése, előttük az egyszerre vidám és őrült hazai Big Bunny maffia-hangulatú fiestája.

A Tiger Lillies zseniális angol trió olyan, mintha egy Fellini film lépne ki a valóságba: gyönyörű, álomszerű, groteszk, őrült, szürreális, dekadens, bizarr, fekete humorú, abszurd, zseniális, kicsit félelmetes és nagyon szórakoztató.
Koncertjeiken megelevenedik a dickensi Anglia sötét hangulata, a viktoriánus kori Britannia romlottsága. A ködös Albion rosszarcú, sötét alakjainak, a talán jobb sorsa érdemes furcsa alvilági figuráknak különös rezgése tölti be teret. Prostituáltak, stricik, drogosok, kocsmatöltelékek, bűnözők, zsebesek, lecsúszott, vagy soha fel sem emelkedett művészek, bohémek különös világa ez.
Ezt a hangulatot Martyn Jacques - a zenekar vezetője és énekese - fiatalkorában, a londoni Sohóban, egy bordélyház fölött leélt évei során szívta magába, és amelyet tangóharmonikájával és a hosszú évekig tanult éneklési technikájával – az angol operákra jellemző kasztráltnak nevezett magas hangú éneklési mód segítségével – kelt életre.
Körülötte cirkuszra elékeztető színpadkép elevenedik meg: festett arcok és jelmezek, valamint izgalmasabbnál izgalmasabb hangszerek szólalnak meg. Nem mindennapi élmény Adrian Stout-ot látni és hallani, miközben épp egy meghajlított fűrészlapon zenél, vagy amikor a dobos, ütőhangszeres Adrian Huge nem a klasszikus értelemben vett dobot és cintányérokat részesíti előnyben, hanem sokkal inkább a konyhai eszközöket és különös formájú különböző anyagú, hangkeltő tárgyakat, melyeket ráadásul nem is feltétlenül dobverővel, de leginkább gumicsirkével szólaltat meg. (Amikor David Byrne először látta őt játszani, egyszerűen csak annyit mondott: James Joyce a doboknál.)
Feldobnak és megpörgetnek mindenkit, és ami leginkább tiszteletre méltó bennük, hogy nem akarják megmondani, mit gondoljunk, pusztán mutatnak egy világot, majd a nézőkre és hallgatókra bízzák, hogy mit is kezdenek vele, mit hoz fel belőlük ez a brechti dráma.

The Big Bunny Hall Swinger Club

Hallják meg kicsik és nagyok, pánkosok és poposok, new school-osok és old school-osok, swinglik és swingerek, fehérek és négerek!
Megalakult a The Big Bunny Hall Swinger Club!
A zeneszámgyári közösség tagsága talán nem teljesen ismeretlen a hazai underground szintér számára, hiszen a trubadúrok majd mindegyike egykor a Honeyball-ban tolta a szórakoztatóipar szekerét. És hogy az élvetet teljes, az extázis kirobbanó és a fúvós hangzás vastag legyen, eme szekciót kissé kibővítettük. Íme, pár név a teljesség igényével: Keimer Balázs (gitározás, énekezés), Mérges Norbert (basszusgitározás), Tobola Norbert, Balogh Ádám (dobolás, cinezés), Frankó Zsuzsi (szaxofonozás), Balog Gábor (harsonázás), Lázár Levente (trombitázás), Tóth Viktor (trombitázás).
Ennek a zenésztársi viszonynak a gyümölcseképpen pedig megszületett az a négy számból álló, swing-punk nótafüzér, amely reprezentálni hivatott eszme, illetve zeneiségüket. A felvételeket a Bakery Stúdióban, Bodnár "Bogyó" Péter hangmester vezényletével követték el, a zongora futamok Szilágyi Roland keze munkáját dicsérik.

2013. december 22., vasárnap 20 óra
Budapest, A38 Hajó
Tiger Lillies (UK) koncert
Belépő: december 21-ig 3000 Ft, helyszínen 3500 Ft.
Jegyek elővételben már kaphatók a helyszínen és online:
http://www.a38.hu/hu/jegyvasarlas/program/tiger-lillies-uk-the-big-bunny-hall-swinger-club-hu

KAPCSOLÓDÓ OLDALAK: A38


A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges!
2013. 12. 22. - 07:15 | © szerzőség: Gelka